Чому варто вивчити (ще одну) іноземну мову?

Опубліковано: 26.02.2013
deutschlernen

Вивчення іноземної мови вимагає часу та зусиль. Причини, які наведені нижче, допоможуть вам зібратися з духом, така собі стаття – “чарівний пєндєль”, якщо виразитись нелітературно. Деякі з цих причин практичні, деякі амбіційні, деякі інтелектуальні, а інші сентиментальні. Але якими б не були ваші причини, тримати в голові чітке розуміння того, для чого ви вчите мову — це завжди суперово мотивує. Оригінальна стаття написана англійською, саме тому всі приклади подано на основі англійської мови.

Die Grenzen meiner Sprache bedeuten die Grenzen meiner Welt.
(Ludwig Wittgenstein)

  • Еміграція.

Коли ви приїжджаєте в іншу країну, вивчення місцевої мови допоможе в спілкуванні та інтеграції з місцевим населенням. Навіть якщо багато мешканців розмовляє вашою рідною мовою (для прикладу коли ваша рідна мова — англійська і ви приїжджаєте в Нідерланди), все одно варто вивчити місцеву мову. Таким чином ви демонструєте свою справжню зацікавленість новою країною і маєте можливість дізнатися про неї набагато більше.

  • Сім”я і друзі.

Якщо так склалося, що в вас мультикультурна родина, для прикладу батьки чоловіка чи дружини походять з іншої країни, вивчення іноземної мови допоможе не лише краще порозумітися з ними, але й краще зрозуміти їхню культуру і спосіб мислення. Не кажучи вже про те, що знання іноземних мов дасть вам можливість мати друзів по всьому світу, що, погодьтеся, захоплююче само по собі.

  • Робота.

Якщо ваша робота включає в себе регулярний контакт з іноземцями, мати можливість говорити з ними їхньою рідною мовою допоможе вам краще порозумітися. Це також може допомогти підняти продажі на новий рівень чи більш успішно проводити переговори, що немало важливо. Володіння іноземними мовами може також суттєво підвищити ваші шанси знайти нову роботу, отримати підвищення чи брати участь у ділових подорожах закордон.

  • Навчання чи дослідницька робота.

В мережі ви можете знайти безліч інформації на важливу для вас тему мовою оригіналу. Вивчення іноземної мови не лише дасть вам доступ до новинок чи досліджень на вашу тему, але й відкриє можливість спілкування з іншими студентами чи дослідниками у вашій області. Окрім того, якщо ви хочете навчатися в іншій країні, то швидше за все, навчання проходитиме мовою тієї країни, яку ви оберете. Безперечно, дуже часто університети пропонують підготовчі курси для іноземців, щоб підтягнути мову, але краще підготуватися заздалегідь.

  • Подорожі.

Дуже багато тих, хто володіє англійською мовою , вірять в те, що куди б вони не поїхали відпочивати, вони завжди можуть говорити англійською, тому нема сенсу вчити інші мови. А якщо люди вас не зрозуміють, то все що вам треба робити — це говорити повільніше і голосніше, тоді вже точно все буде гаразд. Зрештою, ви можете більше чи менше давати собі раду до тих пір, поки ви залишаєтеся в стінах популярного курорту чи готелю, де зазвичай можна знайти когось, хто володіє англійською і зможе вам допомогти. Проте, якщо ви раптом вирішите вийти за рамки зони комфорту, познайомитися з місцевими жителями, скуштувати місцеву кухню чи розібратися в дорожній карті, знання місцевої мови вам здорово в цьому допоможе.

* американців, які вперше покидають Штати і подорожують закордоном,
часто шокує той факт, що, не зважаючи на весь той прогрес, якого було досягнуто
за останні 30 років, дуже багато іноземців все ще продовжують говорити своєю рідною мовою! 

(Dave Barry)

  • Таємне спілкування.

Якщо ви і хтось з ваших друзів чи знайомих володієте рідкісною мовою, яку розуміють небагато людей, ви можете вільно розмовляти нею в публічних місцях чи вести переписку і не переживати про те, що хтось здогадається, про що йде мова. Для прикладу, люди, які володіли такими рідкісними автентично-американськими мовами як навахо, чокто чи шайєнн, працювали радіо-операторами для секретної комунікації під час Першої та Другої світових воєн.

  • Культура.

Якщо ви цікавитеся літературою, поезією, фільмами, телепередачами, музикою чи будь-яким іншим аспектом іноземною культури, вивчення мови допоможе вам краще розібратися у всіх тонкощах. Те ж саме стосується і національних кухонь. Ви завжди можете поїхати в гастрономічний тур країною, кухня якої вас цікавить, і отримати море додаткового задоволення, не просто смакуючи страви, але й розбираючись в рецептах.

  • Лінгвістична зацікавленість.

Можливо, вам просто подобається, як звучить та чи інша мова? Ви не одні в своєму виборі. Дуже багато людей обирають, яку ж мову вчити наступною, по її звучанню чи написанню. Ось чому вчити іноземну мову за допомогою пісень і запам”ятовувати нові слова з текстів так просто і цікаво.

  • Однієї мови ніколи не достатньо!

Є люди, яким просто подобається вивчати іноземні мови. Їм приносить задоволення і процес, і результат. Адже таким чином можна не просто здобути нових друзів, але й кинути виклик самому собі і суспільству, яке нас оточує.

If you talk to a man in a language he understands, that goes to his head.
If you talk to him in his language, that goes to his heart.
(Nelson Mandela)

Повністю і без перекладу стаття представлена тут. Хочете дізнатися, що надихає інших студентів по всьому світу вивчати іноземні мови? Ось тут зібрано декілька думок. А тепер питання: чому ви вивчаєте іноземні мови? Що надихає саме вас?

Leave a Reply