Що таке TestDaF

Опубліковано: 22.02.2013
TestDaF

TestDaF (Deutsch als Fremdsprache) — це екзамен з німецької мови для іноземців, які хотіли б отримати сертифікат, що підтверджує їх знання німецької мови і визнається всіма німецькими вузами. TestDaF розробляється та перевіряється в інституті TestDaF в Хагані, а проводиться по всьому світу майже в 80 країнах, в ліцензованих екзаменаційних центрах.

Результати тесту оцінюються за трирівневою шкалою TestDaF:

Рівень TestDaF 5 (TDN 5)

Рівень TestDaF 4 (TDN 4)

Рівень TestDaF 3 (TDN 3)

Ці рівні відповідають рівням від В 2.1 до С 1.2 за шкалою Ради Європи.

Варто пам”ятати, що якщо ти тільки починаєш вивчення німецької мови, то з екзаменом варто зачекати, поки знання не досягнуть необхідного рівня. Якщо ти хочеш дізнатися, наскільки готовий до здачі TestDaF, ти можеш самостійно оцінити свій рівень за допомогою попереднього тесту, що розміщений на офіційному порталі TestDaF. За 10 хвилин ти отримаєш приблизну оцінку своїх знань німецької мови.

Що дає тобі екзамен TestDaF?

Сертифікат TestDaF визнається у всіх вузах Німеччини. Досягнення рівня TestDaF TDN 4 в кожній з чотирьох частин екзамену відкриває тобі двері у будь-який німецький вуз (звичайно, якщо при цьому будуть визнані всі інші твої документи). Навчальний заклад вправі вирішувати питання про прийом на навчання також з результатами тесту нижче рівня TDN 4 в залежності від факультету, спеціальності і часу навчання.

Всі теми і завдання TestDaF взяті з сфери науки і вищої освіти. По суті, TestDaF перевіряє мовні навики, що необхідні для навчання в вузі: читання, аудіювання, письмову і усну мову. Тому в сертифікаті проставляються чотири оцінки. Таким чином ти отримаєш точне уявлення про те, в яких саме мовних навиках ти “сильніший” чи “слабший”. Якщо результати тесту тебе не влаштовують і ти хотів би їх покращити, ти можеш повторювати TestDaF стільки разів, скільки захочеш.

Як виглдає екзамен TestDaF?

Екзамен складається з чотирьох частин:

   1. Читання: три тексти для читання з 30 завданнями. Час — 60 хвилин.

В цій частині екзамену ти повинен показати, що можеш розуміти письмові тексти з різноманітних областей знань вищої школи. Ти повинен виконати завдання, які вимагають розуміння загального змісту і деталей. Тобі буде запропоновано три тексти різноманітного рівня складності, з різноманітними завданнями і які відносяться до різних жанрів письмової мови (коротні замітки з університетського життя, газетно-журнальна публікація і наукова стаття).

   2. Аудіювання: три аудіо-тексти з 25 завданнями. Час — 40 хвилин.

В цій частині екзамену тобі необхідно показати, що ти розумієш усні тексти з типовими для вищої школи тематикою та мовою. Всього в даній частині екзамену три усних тексти: діалог з повсякденного життя в вузі, радіоінтерв”ю з 3-4 учасниками і доповідь або інтерв”ю зі спеціалістами. Ці тексти відрізняються за рівнем складності і типами завдань.

   3. Одне письмове завдання. Час — 60 хвилин.

В цій частині екзамену тобі необхідно показати, що ти в стані написати зв”язний, структурований текст на задану тематику. В першій частині тексту тобі необхідно описати статистичні дані, що подаються в формі таблиці або графіка. В другій частині тобі потрібно викласти свою точку зору на тему, що задана.

   4. Сім розмовних завдань. Час — 30 хвилин.

В цій частині екзамену тобі необхідно показати, що ти можеш використовувати розмовну німецьку мову в різноманітних ситуаціях універтитетського життя, наприклад: прийняти участь в розмові двох студентів, описати графічне зображення, висловити думку або гіпотезу на певну тему. Дана частина тесту складається з семи завдань різноманітної складності.

Загальна тривалість тесту (без перерв) становить 3 години 10 хвилин.

Сертифікат TestDaF дійсний протягом необмеженого терміну, а здавати екзамен можна здавати в Україні, для цього не обов”язково їхати в Німеччину. Щоб тобі не довелося шукати контакти ліцензованих центрів тестування в Україні, ось вони:

Universität für Radioelektronik (HNURE) – Charkov
Computerraum 331

pr. Lenina 14
61166 Charkov

Kontakt: Martin Reuther / Оксана Леонидовна

Tel.: 0038 – 057 343 4949 / – 099 648-08-72

E-Mail: info (at) dzentrum.com.ua

Paedagogische Mychajlo-Dragomanov-Universitaet – Kiew Lehrstuhl fuer Fremdsprachen

Pirogova, 9
01030 Kiew

Kontakt: Prof. Dr. Svitlana Ivanenko

Tel.: 0038 – 044 – 2 39 30 84
Fax: 0038 – 044 – 2 34 11 08

E-Mail: swetlaiw (at) ukr.net

Polytechnische Universitaet Odessa
Lehrstuhl Deutsch als Fremdsprache
Prospekt Schevchenko 1, Verwaltungsgeb. ONPU
65044 Odessa
Kontakt: Dr. Irina Slobodzowa, Doz. Anna NasimowaTel.: 048-734 85 44
Fax: 048-722 19 86

E-Mail: testdaf-dtf (at) ukr.net

Sprachenzentrum Agrarakademie Poltawa

Skoworodystr. 1/3
36003 Poltawa

Kontakt: Olena Shyshlina

Tel.: 0038-050-531-24-36
Fax: 0038-0532- 63-96-76

E-Mail: shep (at) ukr.net


Більше інформації про TestDaF, а також матеріали для підготовки до нього можна знайти тут: http://www.testdaf.de Ти такош можеш зв”язатися з центром тестування, який тобі підходить найбільше, і дізнатися наступну дату проведення екзамену та його актуальну вартість.

Leave a Reply