А пагаваріть?

З муттершпрахлєром і не за всі гроші світу.
авторка статті: Іра Зарицька

Лист* до редакції: “Окей, авторко, от ти стільки знаєш, всьо розказуєш, вся така класна і вопше. Я теж не промах – вже багато тем пройдено, фільмів переглянуто, і навіть он книжка німецькою куплена (а це не бульки носом пускати!). Я вже на тому рівні дєрзасті, щоб піти і поговорити з німецькородженими! Але де їх взяти у Львові? Не приставати ж на вулиці до незнайомців”.

Та нє вапрос взагалі. Ось ловіть три досить ліниві способи знайти муттершпрахлєрів:

  1. Couchsurfing. The one and only. Попереджаю одразу – вам не обов’язково хостити когось у себе (дати нічліг). Ви можете домовитись кудись сходити (на каву, в парк, Високий замок), провести маленьку екскурсію по улюблених закутках міста, влаштувати кнайпентур – все, до чого собі домовитесь із жертвою милим туристом/ткою. Якщо все пройде добре, то вас можуть і до себе запросити на прогуляти.
  2. Tinder. Ви не повірите, але так, там теж можна знайти цікавих німецькороджених для простого спілкування на вечір (секс та якісь стосунки – вже на ваш розсуд, ми ж зараз про інше). Дозволю собі уточнити, що можна обирати людей обидвох статей, а також обов’язково уважно читати профіль та повідомлення. Ставте суперлайки (чи як воно там правильно називається?) – вас швидше помітять, бо про них приходить сповіщення. Одного разу я таким чином класно погуляла з дівчинкою з Ейдховена (на той момент намагалася вчити нідерландську).
  3. Та хоспадібоже, знайдіть Дойчклюб у Фейсбуці та ходіть на їхні зібрання – там завжди хоч один німецькороджений, але є.

Варіант складніший:

4. Познайомтесь із кимось з університетських викладачів німецької мови чи літератури – найчастіше на кафедрах бувають або практиканти з німецьких ВНЗ, або хтось стабільно там викладає. Домовтеся про зустріч чи приватні заняття.

Варіант для відчайдушних та всесильних:

      5. Знайдіть роботу у колл-центрі (майте бога в серці, не на Київстар чи щось таке, а там, де треба говорити німецькою). Насолоджуйтесь. Бонус: вас за це даватимуть гроші.

 

* Лист – літературна фікція авторки з благою метою розкрити тему.